Hajónapló A legfrissebb hírek, irány a bejegyzések sora vagy a rejtekhely a hajón; mert nincs is jobb, mint a Napló. Kattints a könyvre, hogy megnyithasd.
Siess! Kattints az iránytűre, ami megmutatja a gyors linkeket az összes főbb szakaszait az oldalnak.
A legfrissebb kiegészítések 26/05/2015 - Új kinézettel, megújult formában megnyitottunk ismét!
16/07/2014 - Karaktertörlések
21/05/2014 - Nyitás az új helyen
21/05/2014 - Oldal költözés
17/03/2014 - Új oldal megalapítása link
25/08/2013 - Inaktívak figyelem!
24/07/2013 - Búcsú Lia Parkertől :(
16/07/2013 - Karaktertörlések
02/07/2013 - Inaktívak figyelem!
16/06/2013 - "Harc a szívtelen szívéért" kaland
21/05/2013 - Segítség, Sparrow klónok!
13/05/2013 - Szabályzat bővülés
09/05/2013 - A Karib-tenger kalózai szerepjáték a mai napon hivatalosan is megnyitotta kapuit! Jó szórakozást mindenkinek!
29/04/2013 - Régi oldal megalapítása link
Üdvözlünk minden kalózkodni vágyót a Pirate Of The Caribbean oldalon!
"Hisz nyakas gaz fajtánk bitóra vár, Igyunk hát, pajtás, jo-hó..!"

Global Sitemap Nyitólap Üdv a világunkban!első lépések Hírek, szabályzat, világleírás, csoportleírás, kalóztanács, tulajdonosok és rangok, avatar foglaló helye. karakteralkotás Et-sablon, canon karakterek, keresett karakterek, elkészültem! rész. közösségi térChatszoba, képek, kódkérések, játékok helye. játéktér Rengeteg helyszín, jelen-múlt és alternatív játékok lelőhelye. hirdetések Társoldalaink és saját hirdetésünk helye.. archívum Archivált karakterlapok, elkelt karakterek, és egyébb archiválásra került dolgok helye.
Bezár
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


You have to be lost to guess the location, you can not. Otherwise, everyone would know where it is.
 

Megosztás
 

 Eleanor Guthrie

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Angelica Teach
Elsőtiszt AKB
Elsőtiszt AKB



Angelica Teach

▽ Hozzászólások : 31
▽ Tartózkodási hely : Anna Kiránynő bosszúja
▽ Foglalkozás : Apám lelkének megmentése.
Eleanor Guthrie  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eleanor Guthrie    Eleanor Guthrie  Empty2015-06-10, 15:22

Elfogadva, üdv a fedélzeten!


   
Kedves Eleanor!

Szépen kidolgozott, terjedelmes és izgalmas történetet olvashattam. Remekül bánsz a szavakkal ez nem vitás. Kérlek foglalj avatart, és már kezdődhet is a kaland. Ha szükséged van hajóra és házra, bátran írj Marynek vagy Nekem. Üdv a fedélzeten!

Jó játékot kívánok! Wink
   
Vissza az elejére Go down
Kapitány



Eleanor Guthrie

▽ Hozzászólások : 5
▽ Foglalkozás : kereskedő, avagy álruhás kalóz
Eleanor Guthrie  Empty
TémanyitásTárgy: Eleanor Guthrie    Eleanor Guthrie  Empty2015-06-08, 10:00

Eleanor Guthrie
Avatar ›› Hannah New
[You must be registered and logged in to see this image.]
Teljes név ›› Eleanor Charlotte Guthrie
Kor ›› 28
Csoport ›› független kalózok
Rang ›› kapitány
Foglalkozás ›› kereskedő, legalábbis amennyire ezt a látszatot tudom hozni
Születési hely ›› valahol a Bahama-szigetek környékén, ahová anyám a többi szirén elől menekült
Tartózkodási hely ›› Nassau-ban és szinte bárhol, ahová a Hajnalvándor a tenger habjain röpít
Családi állapot ›› a szívem foglalt, legalábbis én így érzem
Multik ›› egyenlőre nincs, csak a hölgyemény az enyém

Jellem és Kinézet
Legfontosabb információk, amire szükséged lehet
Nőként a tengeren annyi esélyem van, mint egy hangyának az elefántok vonulása közben. Nem tartok attól, hogy alábecsülnek, épp ezért azt hiszem, olyan kiszámíthatatlan lettem, mint egy hangya. Csípek, ha szükség van rá, de nem vagyok olyan naiv, hogy bízzak bárkiben is, de vagyok olyan naiv, hogy a hajómon lévő tisztek szavaira adjak. De vannak dolgok, amiken nem tudok változtatni. Például a külsőmön. Szőke hajam leginkább felfogva vagy összekötve hordom. Középmagas termetem kecsesnek és formásnak mondható, de elég sokan ezt veszik észre először, s alábecsülik furfangos eszem.
Családcentrikusnak nem nevezném magam, a családom a legénységem, és a szerelmem próbálom elnyomni minden felett. Lánynak születtem, de a neveltetésem nem ilyen volt, viszont azt, hogy tudjam, a férfiak mit akarnak, azt pontosan tudom. Hisz részben szirén vagyok, aminek köszönhetően a meggyőzőképességem elég jó, a hazugság meg sem kottyan. Arcom rezdületlen, egészen addig, míg valaki ki nem hoz a sodromból. Onnantól kezdve kő kövön nem marad.
Szeretem a pénz ízét, ahogy minden valamire való kalóz, viszont szeretem azt befektetni, és nem elszórni a világba. A fizetségeket igyekszem a megfelelően kezelni, és nem kijátszani az ellenszenveket. Szükségem van a hajómra, szükségem van rájuk. Elértem, hogy a kalózaim a kereskedelem révén gazdagodjanak meg, cserébe a fejük felett lebegő kivégzést távoli gondolatnak ébresztem csupán, bizonyos mértékben biztonságot adva nekik.

Megjegyzés

Elsősorban a hajóm a legfontosabb számomra. A Hajnalvándor egy három árbocos kereskedőhajó a kelleténél több ágyúval és kézifegyverrel felszerelve. A fekete vitorla a tat felőli oldalon kerül felvonásra, ahogy szükséges.
A hátamon, vagyis a gerincem végén van egy seb, amit anyámnak köszönhetően a kuruzsló ejtett rajtam, hogy elérje, testem ne kínozza tovább a sellő lét.
Nyakamban lóg egy medál, amit még atyám hagyott rám, ahogy a kardom is atyám hagyatéka.

Történet és Sz.J.P.
Előzmények, avagy ez történt eddig.


[You must be registered and logged in to see this image.]-Elég.-mondom határozott hangon, miközben a kormányosmester mellől indulva, lesétálok a lépcsőn és a két matróz közé állok, akiket a fedélzetmesterem tart kordában. -Tulajdonképpen az a bajotok, hogy nem láttok túl az orrotokon?-vonom fel szemöldököm, mellkasom előtt összekulcsolt kezekkel.-Tudjátok van úgy, hogy a matrózoknak igazuk van, de... Tekintsünk el az általánosítástól, ez most nincs így. Én vagyok a kapitány, és ti választottatok meg. Ha valakinek ellenvetése van, akkor had halljam.-fordulok körbe, de a hajón eluralkodó csendet csakis a lobogókba kapó szél suhogása töri meg.
-A kapitánynak igaza van. Mi szavaztuk meg a posztra. Mi, nem más. Nem szenvedünk semmiben sem hiányt, hát nincs okunk panaszra.-fordul körbe kormányosmesterem erre éljenzés tör ki, mire elmosolyodom és biccentek a kormányos felé, majd intek a fedélzetmesternek, hogy kövessen a kabinomba.
A hajón élek, amióta az eszemet tudom. Az atyám lánya vagyok, egy kalóz lánya, akinek nincs mása. Legalábbis a többség ezt hiszi. A titkom viszont az enyém, nem másé. Az anyám egy szirén volt, akit még a saját anyja kényszerített a földi létre. Az óceánok és tengerek hívogatásának viszont ő sem tudott ellenállni. Az atyám leginkább az, aki segítette anyám, a hajó úrnőjévé tette, s kislány koromtól kezdve úgy nevelt, mintha a lánya lennék. Egy kuruzslónak köszönhetően az én történetem jól alakult. Valamiféle egyezséget kötött a természettel, hogy a tenger csupán vonzalom legyen nekem, semmi több. Nem vagyok többé szirén. Egyszer úsztam a tenger habjai között, soha többet. Nem is emlékszem erre szinte, de őszintén nem tudom, hogy sajnáljam e ezt.
-Ugye tudod, hogy a támogatóid a nem túl biztató hetek nyomán fogyni kezdtek?-érdeklődik a fedélzetmesterem, hangja mégis olyannak tűnik számomra, mintha egészen máshol járna.
-Tisztában vagyok vele. De ha minden hajónak erőszakkal vesszük el az áruját, akkor előbb vagy utóbb, a nyakunkban fog lihegni a KIT és a bitón állva már nem hiszem, hogy a halálon kívül a nevem szentírásba foglalása nem kerül majd napirendre. Jobb hát a dolgok elejébe menni, nem igaz?-vonom fel szemöldököm, míg szoknyám feljebb tűrve ülök az asztalom mögé, s töltök két pohárba némi rumot.
A hajó kapitánya vagyok, közel tíz éve. Alig múltam húsz, mikor atyám meghalt. Anyám előtte ment el, annak már legalább huszonkét esztendeje. A sorunk nem ment rosszul, s bár a legénységem néhány tagja néha más véleményen volt, mint a többi, lázadásnak helye nem volt. Kiskoromban megtanultam a matrózok dolgát, míg anyám a konyhai feladatok ellátására próbált nevelni. Az ő sikerei atyám sikereit alulmúlták, jobban érdekelt, hogy hogy kössek csomót, vagy töltsek meg egy ágyút, mint az, hogy mennyi rumot tegyek a matrózok elé. Matrózból lettem fedélzetmester atyám oldalán, de a kormányosmesterséget sosem bízták rám. Halála után a legénység kérdés nélkül választott meg, de az életem nem ment túl könnyen, hisz jó néhány derék emberem vesztettem el a tengeren. Miből élek hát meg? Tolvaj vagyok, aki jó summát keres azzal, hogy más áruját eladja, s jó néhány üzletet lebonyolít más kalózokkal is akár. A szárazföldön jómagam egy bordély tulajdonosa vagyok, vagyis részben tulajdonosa. A befektetéseimről a legénységem is tud, és előnyeit élvezve kedvezményekben részesülnek e helyeken. A Bahama-szigetek fővárosául szolgáló Nassau szívemnek kedves hely, így a bordélyom tökéletes működésében nem kételkedhetem, hisz errefelé még vannak, akik megbízhatóak némi plusz juttatás fejében. De ez a világ már csak ilyen. Ha életben akarsz maradni, elsődleges hozzávaló a pénz, a hatalom, a befolyás és persze kalózok között a hírnév.
-Talán adtam rá okot, hogy kételkedj bennem? Esetleg más problémád van?-érdeklődöm a kormányosmesteremtől, kinek állkapcsa, eleve markáns és jellegzetes vonásai után, szinte úgy szorulnak össze, hogy a rágóizom alatt lapuló csont, majd átnyomja arcbőrét. Arcomra féloldalas, kissé gonosz hatású mosol ül. Tudja mire gondoltam, ahogy ő is tudja, hogy tudom, mégis ledermedve áll, akár egy csontváz.
-Az élvezeteket nem tervezem megvonni senkitől.-harapok ajkaimba, mellé lépve, és leheletén már érzem a rum jellegzetes illatát. -Vagy attól félsz, hogy hiányt fogsz ilyesmiben szenvedni, ha kikötünk?-érdeklődöm, kivéve kezéből a poharat, mellkasán végigsimítok ujjaimmal, és érzem a póló alá rejtett izmok remegését, érintésem nyomán.
[You must be registered and logged in to see this image.]
A reggeli napfény úgy kúszik be a kabinom ablakán, hogy hunyorgásra adhasson okot, s az éjszaka nyomán kócossá lett hajamba túrva lassan felülök az ágyban, a takaró, vagyis inkább lepedő ölelésével. Körbepillantok, de  kabin már üres, a legénység dübögése pedig jól hallatszik az ajtóm előtt. Tehát már szeljük a habokat. Egy fém tálcán, mely egyik portyánk alkalmával lett a tulajdonom, friss sültet kínál, és egy kupa vöröset, de attól, hogy ránézek az étvágyam is elmegy. Felveszem a földre dobott ingem, majd az övvel rögzítem a szoknyám, hogy a fedélzeti szélben nehogy többet mutasson meg belőlem a kelleténél. Hajam kontyba fogom, majd a kalapom a fejemre teszem, és kitárom az ajtót.
-A szakács vagy megmérgezni akar, vagy sikerrel jár, és ő marad egyedül a hajón.-dünnyögöm a fedélzetmesteremnek, akinek biccentve jelzek, hogy kövessen. -Ki kell, hogy surranj, de remélem óvatos vagy. A legénység elégedetlenségét nem áll módomban tetézni holmi kalandokkal.-szólalok meg suttogva, majd kihúzom magam, és a kormányosmester mellé érve kérdés nélkül is választ kapok.
-A szélirány nekünk kedvez. Ha így haladunk, estére már az otthoni bordély lányai fognak minket szórakoztatni.-tudtam, vagyis reméltem, hogy hasonló hírekkel szolgál, és egy mosolyt elengedve nézek végig a kimerült legénységen, akik még mindig dolgosan rögzítik a vitorlákat és alkalmazkodnak a folyton szeszélyes tengerhez.
Hallom, amint valaki káromkodva tér ki a konyhául szolgáló kabinból, és a hajó fedélzetére érve a korláton kihajolva elhányja magát. Elfintorodom, majd mikor szentségelni kezd, jelentőségteljesen a fedélzetmesteremre nézek, aki hasonló hangsúllyal kéri, vagyis inkább megköveteli a legénység teljes figyelmét.
-Ahogy kikötünk, és az árú átesik a vámon, a legénység minden tagja kap két nap pihenőt. Ugyanakkor elvárom, hogy a második nap napnyugtájakor mindenki a hajón legyen. Aki lemarad, nem részesül a következő portyánk zsákmányából. És ha minden jól megy, keresünk egy másik szakácsot is, aki ért a főzéshez, és megkímél az ehhez hasonló reggeli látványtól.-fintorodom el ismét, mire a legénység pedig nevetésben tör ki, majd szó nélkül folytatja a munkáját.
-Tehát csak kaland lennék?-hallom magam mellől a kérdést, de az, mintha suttogásnál jóval hangosabb lenne, s a körülöttünk lévők egyszerre pillantanak ránk. A fülemig vörösödök el, és bár hasonló nem szokásom, egy pillanatra úgy érzem, a hajó süllyedni kezd én pedig nem tudok róla menekülni.-talán a kapitány nem tudja, hogy mi az a kaland?-a kérdés még hangosabb, mint az előző, mire összevonom szemöldököm és gyilkos pillantással nézek rá.
-A kabinomba. Most.-mondom szinte sziszegve, amikor mindenki elkezd foglalkozni a munkájával és senki sem figyel ránk, legalábbis nem olyan feltűnően,mint eddig.
Vissza az elejére Go down
 

Eleanor Guthrie

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Eleanor & Vins

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Pirates of the Caribbean  :: A pirate's life for me :: Elfogadott karakterlapok :: Független kalózok-