Hajónapló A legfrissebb hírek, irány a bejegyzések sora vagy a rejtekhely a hajón; mert nincs is jobb, mint a Napló. Kattints a könyvre, hogy megnyithasd.
Siess! Kattints az iránytűre, ami megmutatja a gyors linkeket az összes főbb szakaszait az oldalnak.
A legfrissebb kiegészítések 26/05/2015 - Új kinézettel, megújult formában megnyitottunk ismét!
16/07/2014 - Karaktertörlések
21/05/2014 - Nyitás az új helyen
21/05/2014 - Oldal költözés
17/03/2014 - Új oldal megalapítása link
25/08/2013 - Inaktívak figyelem!
24/07/2013 - Búcsú Lia Parkertől :(
16/07/2013 - Karaktertörlések
02/07/2013 - Inaktívak figyelem!
16/06/2013 - "Harc a szívtelen szívéért" kaland
21/05/2013 - Segítség, Sparrow klónok!
13/05/2013 - Szabályzat bővülés
09/05/2013 - A Karib-tenger kalózai szerepjáték a mai napon hivatalosan is megnyitotta kapuit! Jó szórakozást mindenkinek!
29/04/2013 - Régi oldal megalapítása link
Üdvözlünk minden kalózkodni vágyót a Pirate Of The Caribbean oldalon!
"Hisz nyakas gaz fajtánk bitóra vár, Igyunk hát, pajtás, jo-hó..!"

Global Sitemap Nyitólap Üdv a világunkban!első lépések Hírek, szabályzat, világleírás, csoportleírás, kalóztanács, tulajdonosok és rangok, avatar foglaló helye. karakteralkotás Et-sablon, canon karakterek, keresett karakterek, elkészültem! rész. közösségi térChatszoba, képek, kódkérések, játékok helye. játéktér Rengeteg helyszín, jelen-múlt és alternatív játékok lelőhelye. hirdetések Társoldalaink és saját hirdetésünk helye.. archívum Archivált karakterlapok, elkelt karakterek, és egyébb archiválásra került dolgok helye.
Bezár
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


You have to be lost to guess the location, you can not. Otherwise, everyone would know where it is.
 

Megosztás
 

 Kikötő

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Morgan Blade
Kapitány
Kapitány



Morgan Blade

▽ Hozzászólások : 18
▽ Tartózkodási hely : Tortuga / Black Star
▽ Foglalkozás : Kalóz
Kikötő               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Kikötő               Empty2015-05-30, 22:24

Folytatás itt!
Vissza az elejére Go down
John Black
Kormányosmester
Kormányosmester



John Black

▽ Hozzászólások : 15
▽ Tartózkodási hely : Tortuga
▽ Foglalkozás : Kalóz
Kikötő               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Kikötő               Empty2015-05-30, 22:00

*Arcomról hamar eltűnik a mosoly, ugyanis a kapitány nem igazán díjazza a humoromat. Pedig Jack kapitánnyal jókat szoktunk nevetni vicceimen, azonban sajnálatos módon nem lehet mindenki olyan mint ő. Nem igazán rajongom az ilyen karót nyelt emberekért, de ez is jobb a semminél. *
- Angolok...
*Vetem oda, komoly arccal. Néhány másodperces szünet után folytatom.*
- Két fregatt és egy hadihajó.
*Úgy látszik, hogy a nő tényleg nem igazán örül annak amit mondtam. Lehet kissé túlzásba vittem az ismerkedést, de legalább őszinte voltam. Ha akarnám már rég nem élne. Mindenesetre a pisztolyt nem tette el, sőt még közelebb is lépett. Talán azért, hogy közelebbről megvizsgáljon, talán azért, hogy ne tudjak félreugrani ha meghúzza a ravaszt. Hamarosan kiderül, hogy aggodalmam teljesen felesleges volt. Miután tisztázta velem a feltételeket, eltette fegyverét és felém nyújtotta kezét. Ismét elvigyorodtam, majd kezet fogtam vele.*
- A nevem John Black, és ne aggódjon. A kapitány iránti hűségem olyan akár a kutya hűsége, gazdája iránt.
*Megigazgattam magamon a ruhát, majd az ajtó felé indultam, de mielőtt kiléptem volna, megálltam előtte.*
- Még valami. Talán tanácsosabb lenne bemutatnia a legénységnek, mielőtt úgy végzem mint az elődöm.
*Ezt nem viccnek szántam. Nem járnék túl jól, ha a legénység azt látná, hogy a kapitány kabinjából egy vadidegen férfi bújik elő. Bár ez kétféleképpen is értelmezhető és a másikkal talán épségben elhagyhatnám a hajót, semmi kedvem sem volt kockáztatni.*
Vissza az elejére Go down
Morgan Blade
Kapitány
Kapitány



Morgan Blade

▽ Hozzászólások : 18
▽ Tartózkodási hely : Tortuga / Black Star
▽ Foglalkozás : Kalóz
Kikötő               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Kikötő               Empty2015-05-30, 21:30

Látogatóm miatt fegyvert rántok és azonnal rá is szegezem azt. Bár nem tervezem hogy lelövöm. Legalább is még nem. Kíváncsi voltam miért is jött.
- A pimaszságáért egy pont mínusz. - mondtam ahogy az ablak előtt álltam. Tényleg elgondolkodtam, hogy a szemtelensége miatt lelövöm. A legénységem is tudta hogy nem tűröm a pimaszságot, pláne ha az velem szemben történik.
- Mi történt hogy már nem kormányos? Angolok, vagy árulás? - kérdeztem ahogy tovább méregettem. Legalább másfél fejjel magasabb volt nálam. Nem is bántam hogy a fegyvert ráfogtam, mert kicsi lenne az esélyem közelharcban. Majd felhúzom egyik szemöldökömet, mikor azt mondja tegyem el a fegyvert mert már halott lennék ha meg akart volna ölni.
- Még egy húzás és tényleg lelövöm. - mondtam ahogy tettem felé egy lépést.
- Nos de egy szerencsélye van. Nem hiszem hogy az első tiszt képes találni egy étkéz láb embert a részeg csürhében, és mint látom, maga nem csak hogy észnél van de jó a fizikuma is ezért maga lesz az új kormányos. De most figyelmeztetem. Egy rossz mozdulat, egy kicsapongás, vagy ha rájövök hogy megpróbál elárulni, garantáltan a cápákkal etetem meg. Világosan beszéltem? - kérdeztem tőle bár ez inkább hangzott kijelentésnek. Ha valamit, akor az árulókat és a gyávákat útáltam a legjobban. Eltettem a fegyverem, majd felé nyújtottam a kezem.
- Morgan Blade kapitány vagyok. A Black Star kapitánya. Üdv a fedélzeten idegen. - mondtam neki jóval nyugodtabban.
Vissza az elejére Go down
John Black
Kormányosmester
Kormányosmester



John Black

▽ Hozzászólások : 15
▽ Tartózkodási hely : Tortuga
▽ Foglalkozás : Kalóz
Kikötő               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Kikötő               Empty2015-05-30, 12:48

*Amint megszólaltam a kapitány fegyvert rántott. Nem ijedtem meg. Az évek során megtanultam, hogy ha nem sütik el azonnal azt a fegyvert, akkor egy darabig nem is tervezik. Meg persze ezek a pisztolyok megbízhatatlanok. Nem mindig sülnek el. Ezért is van nálam négy darab.*
- Az ajtónál sokan voltak.
*Arcomon halvány mosoly húzódik. Szó nélkül engedelmeskedtem a nőnek és odaálltam a könyvespolc elé. Nagyon lassan lejjebb engedtem a bal kezem és hátrahúztam a csuklyát.*
- Négy-öt napja még az voltam. Szeretnék ismét az lenni.
*A kapitány az ablak elé állt. Okos ötlet elzárni a menekülési útvonalat. Kissé kezdett zavarni, hogy farkasszemet kell néznem a kezében lévő pisztollyal. Szívesebben néztem volna a lány szemébe, de így hamarabb rájövök arra, ha le akar lőni.*
- Tegye már el azt a fránya fegyvert. Ha azért jöttem volna, hogy megöljem, már nem élne.
*Reménykedem benne, hogy nem hoztam meg a kedvét a pisztoly elsütésére. Mindenesetre készen álltam arra, hogy félreugorjak, és mivel egy ilyen fegyver újratöltése kissé időigényes feladat, bőven volt időm odarohanni a kapitányhoz, félrelökni és eltűnni ott ahol bejöttem. Azonban a menekülés még mindig csak a B terv volt.*
Vissza az elejére Go down
Morgan Blade
Kapitány
Kapitány



Morgan Blade

▽ Hozzászólások : 18
▽ Tartózkodási hely : Tortuga / Black Star
▽ Foglalkozás : Kalóz
Kikötő               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Kikötő               Empty2015-05-30, 12:29

Miután elküldtem az első tisztet hogy keressen egy másik kormányost, fizettem a kereskedőnek az áruért és lementem a kabinba. Kicsit gondolkodnom kellett hogyan is tovább. Egy ideig csak az asztalnál ültem, majd egy térképpel a kezemben föl alá járkáltam. Nem rég szereztük egy kifosztott angol hajóról. A kereskedőhajók útvonal terve volt. Igyekeznünk kellett ha el akartunk csípni néhányat. Majd hirtelen fegyvert rántok, és lövésre késülök, mert valaki bemászott az ablakon. Nem tudtam hirtelen miért jött csak mikor megszólalt.
- Nem épp az ablakon át szokás érkezni ha jól tudom. - mondtam, de nem tettem le a fegyvert. Végig mértem a férfit.
- Álljon oda! - intettem az egyik felhoz, amin csak egy könyves polc volt, bár végig térképrk és egyéb kincsek csillogtak. - Nos, maga kormányos? - kérdeztem ahogy az ablak elé álltam hogy ne bírjon meglógni. Reméltem hogy tényleg csak munkát keres és nem azért küldték hogy eltegyen láb alól.
Vissza az elejére Go down
John Black
Kormányosmester
Kormányosmester



John Black

▽ Hozzászólások : 15
▽ Tartózkodási hely : Tortuga
▽ Foglalkozás : Kalóz
Kikötő               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Kikötő               Empty2015-05-30, 12:18

*Miután megelégeltem a tenger bámulását, lehajtott fejjel odébb sétáltam az egyik nemrégiben kikötött hajóhoz. Mikor odaértem, a legénység egyik tagja már a vízben lubickolt, a fedélzetről pedig egy női hang hallatszott le.*
~Megvan a kapitány. ~
*Igyekeztem kihallgatni a nő beszélgetéseit, és rájöttem, hogy a kormányost dobták ki, az első-tiszt pedig egy új keresésére lett utasítva. Úgy tűnik a mai lett a szerencsenapom. Az egyszerűbb megoldás az lett volna, ha megállítom az első-tisztet és vele beszélgetek el, de az túl könnyű lett volna. Meg persze sosem voltam a közvetett találkák híve. Megnéztem a hajófart és láttam, hogy az egyik ablak tárva nyitva áll. Arcomon széles mosoly húzódott el. Megvártam az alkalmat, amikor senki sem figyel rám és a vízbe ugrottam. Innen már sima ügy volt. Egy kikötött hajóra még egy nyomorék is képes felmászni, pláne a hajófarra, ugyanis ott a legtöbb kapaszkodó. Amikor az ablakhoz értem óvatosan bemásztam rajta, lehetőleg úgy, hogy a kapitány ne vegyen észre. Szép lassan a magasba emeltem mindkét kezem, majd megszólaltam.*
- Üdv! Úgy hallottam kegyed új kormányost keres.
Vissza az elejére Go down
Morgan Blade
Kapitány
Kapitány



Morgan Blade

▽ Hozzászólások : 18
▽ Tartózkodási hely : Tortuga / Black Star
▽ Foglalkozás : Kalóz
Kikötő               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Kikötő               Empty2015-05-30, 11:43

Tortugára érvén, a legénység egy része azonnal a készletek feltöltésén fáradozott, még ketten fogták a kormányosom és a kikötő vizébe hajították.
- Árulók és gyávák nem kellenek a fedélzetre! - mondtam dühösen, majd elfordultam tőle. Nem érdekelt. Felőlem bele is fulladhatott. Az első-tisztemet elküldtem hogy keressen valakit aki ért a kormányzáshoz. Figyeltem ahogy a többiek pakolják be a hordókat, még az egyik kedvenc árusom feljött és megbeszéltünk mindent, majd fizettem és távozott. Én lementem a kabinomba és leültem a székre. A hajónapló az asztalon volt, de most nem foglalkoztam vele. Feltettem lábam az asztal sarkára kezeimet mellem alatt összefontam és meredtem magam elé hogy gondolkodjak egy kicsit. Hallottam az emberek zúgolódását kintről de nem érdekelt. Amint felpakoltak indulunk tovább. Nem szeretek sokáig egy helyben maradni.
Vissza az elejére Go down
John Black
Kormányosmester
Kormányosmester



John Black

▽ Hozzászólások : 15
▽ Tartózkodási hely : Tortuga
▽ Foglalkozás : Kalóz
Kikötő               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Kikötő               Empty2015-05-30, 11:32

*Egy hatalmas ásítás sikerült felébrednem.*
- Máris reggel?
*Egy rövid nyújtózkodás után felkeltem a fal mellől, majd alaposan megvizsgáltam nem e tűnt el valamim. Egy félig teli rumosüveg kivételél minden megvolt. Megvontam vállam, aztán megigazgattam magamon a ruhát.*
- Harmadik nap Tortugában.
*Hiányzott Nassau. Ez is jó hely, de valahogy nem az igazi. Meg persze a nők sem olyan szépek, mint odahaza. Amint sikerül találnom egy hajót, biztosan visszamegyek oda, és a legközelebbi kocsmában eliszom az összes pénzem, de addig is, kénytelen vagyok itt maradni. Ráadásul előtte még a tenger fenekére kellett küldenem azt a nyamvadt hadihajót, ami elsüllyesztette a hajónkat. Na, de mindent csak szép sorjában.*
~ Először is oldjuk meg a hajóproblémát.~
*Még egy hosszasabb nyújtózkodás után az arcomba húztam csuklyám és elindultam a kikötő felé. Az itteniek azt javasolták, hogy a fogadóban kutassak munkaadók után, de amilyen mázlista vagyok, az utóbbi két napban senkinek sem kellet még egy ember a hajójára. Úgy döntöttem itt az ideje máshol is körülnézni. Alig pár perc után már a mólókon sétálgattam, és a tengert kémleltem, hátha valami érdekes is előtűnik. Sosem értettem azokat akik hozzám hasonlóan itt álltak a tengert bámulva és abban reménykedtek, hogy egyszer hajókázhatnak egyet. Elvégre ez csak víz, ami pár kilométerrel beljebb is ugyan olyan víz.*
- Egy újabb unalmas nap Tortugában.
Vissza az elejére Go down
Angelica Teach
Elsőtiszt AKB
Elsőtiszt AKB



Angelica Teach

▽ Hozzászólások : 31
▽ Tartózkodási hely : Anna Kiránynő bosszúja
▽ Foglalkozás : Apám lelkének megmentése.
Kikötő               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Kikötő               Empty2014-10-23, 18:02



Esteban & Angelica


Az irónia, mitől csatakozottak szavaim számára nem volt kivehető, így csak egy látványos szemforgatás keretében adtam tudtára, mennyire lehengerel szellemességével. A világért sem bújnék bele egy pöffeszkedő királykisasszony bőrébe, kiknek minden második szava oly ékes, mint fodrozott csipkebetétes ruhaszegélye. Nem is beszélve fennhéjazó, lenéző, és arrogáns magaviseletükül. Egy jó keresztény, alázatos, jámbor és beéri az úrtól kapott keggyel. Csak úgy rohannak a napok, hetek hónapok, és már azt sem tudom, hányszor kérhetem az úr bocsánatát. Miközben gondolataim ennek irányába fordultak, mintha még súlyosabbá vált volna a nyakamban lógó keresztmedálos aranyláncom. Megdörzsölgettem tarkómat, két ujjam közé csípve a láncot, elkergetve nyomasztó képzeteimet.
- Ha a helyzet megkívánja. - rántottam aprót vállamon, de tekintetem egy tékozló pillanatra sem vettem le róla. Talán elégedettség volt, amit éreztem, fülig érő vigyora lehervadtakor, bár nem voltam meggyőződve róla. Nézzenek oda.. alig érkeztem meg tíz-tizenöt perce Tortugára, s már kardot rántottam egy - már abban sem vagyok biztos, hogy józan - emberre. Vagy részeg, vagy egyszerűen bolond... olykor ez a két jelző kéz a kézben jár egymással.
A mögöttem felbukkanó tiszt kezében nem remegett a fegyver, s hangjában az elszántság kiéleződve hallatszott, ám amint megéreztem az alkohollal vegyített gyomrának bűzét, mi bajsza alól áradt, elszállt, minden illúzióm délcegségéről. A körénk gyűlt maroknyi ember kacaja nyitotta fel szemem, mennyire is szánalmas ez a parádé. Egy árva szót nem szóltam, és nem azért mert belém folytotta a szót, de nem láttam értelmét szóra méltatni. Nem hálálkodtam, ami a mai nap talán egyik legjobb döntése volt. Kacaja, úgy tűnt eleget ült a lócán pihenve, ismét felcsendült, hangosabban, jólesőbben.
- Egy két percnél tovább nem tartott, de legalább alapos voltam. A saját füle tövében viszont még maradt egy kis hab. - néztem oda, nyomatékosítva kimért szavaimat.
- "Si tienes que explicar quien eres, entonces no eres nadie."(Ha el kell magyaráznod, hogy ki vagy, akkor valójában nem vagy senki sem.) Ha érti mire gondolok. Mindenki a saját sorsáért felel. Ha maga tíz éve nem kalóznak áll.. ki tudja.. talán egy spanyol főnemesi család fejeként illegethetné magát, beházasodás szerencséjével, s minden puccos bál elején beharangoznék nevét, rangját, és talán még vagyonának hatalmas értékét is.- végeláthatatlan folyamatnak tűnt a vitába forrt véletlen találkozás. Azt is elfeledtette velem, hogy víz áztatta csizmám és ruhám szárításra vár, a tenger sója-mocska, mi bőrömre száradt illatos olajokért kiált illetve a friss sajgó seb, ami bal alkaromat ékesíti gondosabb ellátásra szorul.
Felkaptam a fejem a férfi nevének visszhangjára, mit egyenes beszéd követett, s Medez egyszerre szemtelen kölyökből kötelességtudód férfivá vált, legalább is igyekezett. Döbbenetemnek oka, nem volt más, mint a nő, de nem azért mert nő, hanem mert kapitánynak szólították. Eddig nem volt szerencsém találkozni egyel sem, sőt a női matrózok is igen ritkák, de a fő, hogy pórázra verte a tisztet rendet teremtve ezzel.
- Ne aggódjon, nem hánykolódom majd ébren éjszakánként azon rágódva, miket vágott a fejemhez. Nincs harag. - ahogy kimondtam az utolsó két szót, egy könnyed csuklómozdulattal felé suhintottam kardommal, mire a mellkasára simuló anyag hangtalanul elszakadt. Amolyan kárpótlás gyanánt szabdaltam fel, ingét, a magam kárpótlására, majd visszasüllyesztettem a kardot tokjába, s széles mosollyal arcomon elsétáltam mellette.
- A Sánta macskában találkozunk! - szóltam vissza vállam felett, biztosan tudván, hogy meghallja, majd a bordélyház felé igyekeztem, hogy ráncba kapjam magam.



//folyt. Sánta macska//
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég



Anonymous

Kikötő               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Kikötő               Empty2014-10-23, 14:37

Egy múló másodpercre leolvadt a képemről a kihívó vigyor szavai után és komor gondolat felhője libbent át rajtam, amint egyetértően biccentettem:
- Mindenki vesztett már el néhány jó cimborát. Mondhatjuk, hogy ezzel jár a kalózélet, de akkor sem szokjuk meg soha. Vagy ha igen, az már régen rossz... - morogtam magam elé, hogy aztán következő szavai már újra vissza is hozzák korábbi kötekedő énemet. Torokhangon nevettem fel: - Senorita, ez itt Tortuga. Ha itt talál vérbeli úriembereket, szóljon nekem is, meg kötözze őket egy sátorba. Tíz aranypensóért belépti díjat is szedhet utána, ritka látványosság lenne - nevettem tüzes jó kedvvel. - A magunk fajta legfeljebb mímelheti őket, én a gentlemant, maga meg az erényes úri lányt...
Őszintén szólva a kardrántása meglepett, talán ezért is tudta a köztünk lévő több lépés távolságot időben áthidalni, nekem is kezemben volt ugyan addigra Özvegybánat, de már nem volt esélyem hárítani. Tényleg gyors ez a kis némber, viszont ha ilyen gyorsan elveszti a fejét, nem szolgálnék a keze alatt. Ez pedig nem a női mivoltának szólt, férfiban és nőben is gyengécske vezetőnek tartottam, aki nem ura az idegeinek és képtelen mással uralni egy helyzetet, csak pengével. Akiben sem stílus, sem kreativitás nincs, az csak addig lehet sikeres, míg képes fenntartani a mindenhatóság látszatát, utána a saját emberei koncolják fel. Jó pár fokot esett a szememben a nő és az apja legendája is sokat kopott hirtelenjében, nem képes higgadtan dönteni az öreg, ha ennyire gyengécske jellemet emel elsőtisztté. Unottan néztem rá a pengeélre, mintha csak azt vizsgálnám, hány dukátot érhet meg legfeljebb a fegyver:
- Mellékállásban borbély is senorita Teach? - kérdeztem vissza nyugodtan, szinte hidegvérrel. A háta mögött pisztoly závárjának nehéz kattanása hallatszott, majd egy rekedt, mély férfihang érdeklődött tőlem:
- Lelőjem a fruskát, főnök?
Megráztam a fejemet:
- Ha mindenképpen lőni akarsz valamit Hooker, akkor menj és vadássz egy pulykát vacsorára - közöltem mereven. - Egyrészt semmi kedvem az utolsó esténket Tortugán azzal tölteni, hogy vagy félszáz martalóc fejét kell bevernem, másrészt még mindig nem szorulok óvónénire, de ha úgy is lenne, akkor sem a te randa képedet szeretném bámulni a cuclisüveg felett.
Fergeteges röhögés volt a válasz körülöttünk, a kalóznépség mindig is szerette a bátorságot és a stílust, ez már csak így marad. Túl régóta voltam tiszt, hogy ne tudjak bánni az emberekkel. A nő felé villantottam újfent szokott vigyoromat:
- Mindenféle pletykát megjegyzek. Olykor hasznosak - vontam meg a vállaim. - Szörnyű sors lehet ez a tudálékos és nagyszájú matrózoknak. Soká tartott ledörgölni a füléről a szappanhabot, mire le tudott szállni a fedélzetről senorita? - vontam fel a szemöldökömet kíváncsian, elvégre ha valakire, hát rá illettek a fenti jelzők. - Ami az irigységet illeti... nos attól függ. Mondjuk egy spanyol kormányzóval bármikor cserélnék, elég ostoba lennék, ha nem így tenném, nemde? Tortuga vetett ágyaiban a poloskák is bolhásak, a vetett baldachin valamivel jobban hangzik - kuncogtam.
Az utolsó megjegyzésére hátralöktem a fejemet, annyira felszakadt mellkasomból a nevetés:
- Az összeset senorita? Hajjaj... Előbb találjuk meg akkor az Örök Élet Forrását, vagy csapjunk fel a Bolygó Hollandira, mert egy hatvan-hetven évbe mindenképpen beletelne - röhögtem őszintén, könnyes jó kedvvel. - Egyébként meg...
Na eddig jutottam, mikor éles női hang rivallt a levegőbe:
- ESTEBAN!
Kapitányom csak felébredt a röhögés és vitatkozás keverékeként kisebb műsorrá fajuló párvidalunkra a nővel és most a szélben lobogó kibontott hajjal, karba font kezekkel nézett rám a fedélzetről.
- Azt mondtam, hogy ne keressétek a bajt. Holnap reggel kihajózunk, az utolsó estéteket töltsétek el rumba fulladva, mit bánom én, de balhéról már nem akarok hallani! Kérj bocsánatot és húzd el a beled kártyázni, vedelni vagy ahová akarod, reggelre pedig légy a kötélzetnél!
- Parancs kapitány! - csaptam össze a bokáimat. Bianca megperdült és visszaviharzott a kapitányi kabinba, de nem is kellett a jelenléte, hogy tudja a parancsai szerint fogok eljárni. Ehhez a tekintélye is elég. Igyekeztem letörölni a kihívó vigyort a képemről, több-kevesebb sikerrel és megbiccentettem a fejem az előttem álló kis amazon felé:
- Elnézést, ha megbántottam senorita Teach - közöltem hamisan, de elegánsan, parancs szerint, hírhedett kardomat pedig visszalöktem a hüvelyébe.
Vissza az elejére Go down
Angelica Teach
Elsőtiszt AKB
Elsőtiszt AKB



Angelica Teach

▽ Hozzászólások : 31
▽ Tartózkodási hely : Anna Kiránynő bosszúja
▽ Foglalkozás : Apám lelkének megmentése.
Kikötő               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Kikötő               Empty2014-10-23, 13:27



Esteban & Angelica


-Nem dicsekvésnek szántam.. sőt, inkább szomorú tényként említettem. – merengtem el egy pillanatra a legénység egy-egy tagjának elestén. Vannak, akik az ellenség áldozatául esnek, és vannak, akiken a kapitány haragja nyugszik, a rendbontók elrettentése kedvéért. Ezért is vagyok tagja ennek a romlott bandának. Minden erőmmel azon vagyok, hogy akár egy cseppnyi kegyelmet, jóságot vigyek régóta megkövült szívébe, ami valljuk be nagyon nehéz feladat, annak ellenére is, hogy a lánya vagyok. Nem tartoztam magyarázattal ennek a jöttmentnek.. miért is tenném?! - De örülök, hogy sikerült kivenni szavaim lényegtelen elemeit. – nem mutattam visszafogottságot, és jóindulatot, szavaim nem tükröztek jó modort, bármennyire is neveltek annak.
A pofon után rögvest faképnél hagytam volna, de azzal a lendülettel pörgetett meg tengelyem körül, amire végképp nem számítottam. Nevetséges volt ez a színjáték, s ellenszenvem még jobban tetézte tenyérbe mászó modora. Nagyon emlékeztettet arra a személyre, aki fenekestül felforgatta az életem, és akit a tulajdon két kezemmel fojtanék meg, amiért elcsábított és kihasznált; Jack Sparrow.
-Egy úriember a másik orcáját is odanyújtaná señor, mindamellett, hogy megjegyzés nélkül tűrné. Ne áltassa magát, se engem, hogy annak mutatkozik. – persze nem gondoltam, hogy szíven ütik egyre csípősebb megjegyzéseim, ám remélem belátja, hogy bennem emberére talált. Félre értés ne essék, az ő elismerése az, amire most a legkevésbé szükségem van. a rum után. Egy újabb cinikus megjegyzés hagyta el száját, mire kardot rántottam. A penge csilingelése ismerős nóta számomra. Ez az, ami „táncba” csábít, nem egy senki kölyke. Kardom hegye, állkapcsa alján futkározott, majd végigsimítottam pofaszakállán, könnyed hanglejtéssel belekezdve frappáns válaszomba.
-Én is igazíthatok a maga fizimiskáján, csupán felebaráti odaadásból. – még csak most mutatkoztak meg fogaim halvány bíbor ajkaim alól, de úgy hiszem ez volt a megfelelő perc. Részéről ostobaság volt, felkínálkoznia egy újabb revánsra lehetőségére, amit készséggel meg is ragadtam.
-Látom, a szóbeszédek, amik az Anna Királynő bosszújáról terjengnek, nem repülnek csak úgy el a füle mellett. Hát itt egy másik: a nagyszájú, tudálékos matrózokat nem várja más, mint a padlósikálás, ellenben az Adventurere-el ahol, mint látom vitorlamesterré is válhatnak. – azzal, hogy Roberts neve nem hatott rám, úgy, ahogyan a többiekre, akik hallották. Engem nem érdekel, se rang, se cím, se hírnév, se eltúlzott mente-mondák. Ez a férfiak rögeszméje, semmi egyéb.
- Vigyázzon señor, ha nem figyel, még elhiteti velem, hogy irigykedik spanyol társainkra, akiknek a tisztességes élet jutott. – kardom markolatán egyre gyengült kezem szorítása, de még mindig neki szegeztem, kétségek közt vergődve, hogy vajon mit kezdjek vele. Ha tovább kell "élveznem" a társaságát, akkor valóban rám férne egy ital, vagy inkább kettő.
- Mielőtt még egy asztalhoz ülnénk, hogy a pajtási viszonyra igyunk, elő az összes bosszantó és sértő megjegyzéssel, amíg a kard a kezemben van. - tegyük helyre most a dolgokat, amíg a tüzet nem nehéz felszítani bennem.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég



Anonymous

Kikötő               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Kikötő               Empty2014-10-23, 10:03

Ahogy karba font kezekkel és szolidan villámló szemekkel meredt rám a nő sejtettem, nem soká marad adós a válasszal. Így is lett, mit ne mondjak, a hölgy nyelve jó minőségű ostorokkal vetekedett, de személy szerint én ettől függetlenül egyre jobban élveztem ezt a veszedelmes sebességgel kisebb párbajjá fajuló vitát. Finoman megráztam a fejemet:
- Látja Ms Teach csak igaz a régi mondás: ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz, akkor okos ember vagy. Ha tudod melyik felét, akkor zseni. Sokan tartják legendás hajónak az Anna királynő bosszúját, de maga az első olyan hajóstiszt tíz éves... hmm... "pályafutásom" alatt, aki dicsekedve emlegeti, hogy hullanak az emberei, mint a legyek. Mások büszkén a rablott zsákmány mértékét szokták emlegetni, tudja az a kapitány... vagy első tiszt... akinek az irányítása alatt odavesznek a matrózai, nos... maradjunk annyiban, annak még sokat kell tanulnia - kuncogtam finoman.
A pofon nem ért váratlanul, de nem tudtam időben elkapni a nő kezét, így az keményen csattant a képemen. Na persze azért ennél eddig főleg csak keményebbeket kaptam, hiszen akármilyen tengerjáró is legyen, azért egy mázsa körüli Paddy O'Harához nem hasonlítható a testi ereje, így bár égett a képem a tenyere nyomán, de a vigyorom másodpercre sem hervadt le, sőt ellenlendülő kezem el is kapta az övét, miután csattant az arcomon. Már léptem is el mellette egy táncos könnyedségével, ívben húzva el a karját így a feje felett. Ha nem akart egy jóképű ficamot, vagy nemes egyszerűséggel a formás kis fenekére ülni, akkor kénytelen lehetett utánam fordulni, na persze ha ezt nem tette meg, akkor még azért a nagyobb baj előtt elengedtem a kezét, de ha igen, akkor egy elég furcsa keringő fordulását produkáltuk, ami utána széles gesztusokkal, szinte hajbókolva fejeztem be a tánclépést úriemberesen meghajolva felé. Kuncogva biccentettem:
- Nem csak úgy öltözik, de még kis gyakorlás és verekszik is majd úgy, mint bármelyik férfi - villogtattam (egyelőre még ép) fogsoromat széles jókedvemben. - Ha így folytatja senorita, akkor legközelebbi találkozásunkig félrerakok majd magának ajándékba egy borotvát, addigra talán szakállat is növeszt. Bár megjegyezném, az már tényleg sokat rontana az összképen - a képemen ülő jókedvű vigyor maga volt a táncba hívás, a tömény gúny. Tüntetőleg elfordultam tőle a hajóját szemrevételezve, szinte alkalmat kínálva, hogy nekem rontson, ha akar. - Nem hiába van nagy hírneve az Anna királynő bosszújának senorita Teach. Ha maguknál az árbocfigyelői szolgálatot a vitorlamesterük látja el, az valami egészen különleges tervezést igényelhetett, igen jónak számítok ezen a rangon, még Fekete Bart Roberts keze alatt tanultam ki a mesterséget, de onnan nem látnám be a kötélzetet... - csóváltam a fejemet.
Láttam, hogy a köröttünk álló tengerészek, legyenek akár az ő emberei is, most beszédes szemekkel néztek össze. Roberts legenda volt, legalább akkora mint Feketeszakáll, akik a legénységébe tartoztak, nem voltak akárkik. Megvan a nevem a kalózok között, sokaknak most be is ugrott a Royal Fortune vitorlamestere. Persze gond nélkül kibeleznének hírem ide vagy oda, de sokkal komolyabban vettek, mint eddig. Visszafordultam a nőhöz:
- Pletykák mindig vannak, a hasznos persze kevesebb. A legfontosabb mostanság: Maracaibo környékén nem terem nekünk babér. Kilenc hajó járta meg mostanság azokat a vizeket és hét nem jött vissza. Ami vissza is jött zsákmány nélkül nagy vágtában vagy félig az oldalára dőlve, megnegyedelt legénységgel. A spanyolok elképesztő flottaerőt vontak a város környékére, az őrjáratok között átsurranni szinte lehetetlen. A kormányzója földet is ad minden olyan spanyol gárdistának, akik levágtak legalább egy magunkfélét. Persze tudok még egyet s mást, ami mostanában történt a vizeken vagy a környéken. No, nem szomjas még mindig? - mosolyogtam rá most én is karba font kezekkel.
Vissza az elejére Go down
Angelica Teach
Elsőtiszt AKB
Elsőtiszt AKB



Angelica Teach

▽ Hozzászólások : 31
▽ Tartózkodási hely : Anna Kiránynő bosszúja
▽ Foglalkozás : Apám lelkének megmentése.
Kikötő               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Kikötő               Empty2014-10-22, 22:38



Esteban & Angelica


Nem vártam egyebet, minthogy meghátrálva elhordja magát, és legjobb esetben úgy tesz, mintha meg sem történt volna ez a csevej, de nem.. Az ő nyelve is éppúgy fel volt vág, mint az enyém, ami igencsak felkeltette a figyelmem. Szavainak éle, s a szemtelen gúnyosság, ami oly kivehető volt belőle nem csillapították heves természetem. Nem sok ember meri megkísérelni azt, amit most ő. Kioktat. Feldúltságomat véka alá rejtve álltam tekintetét, miközben mellkasom előtt összefontam karjaim.
- Tudja, igazán elbűvölő volt a kis monológja, de ha nem vakítaná el egyhangú látásmódja, és egy tőrhegynyit is ismerne, nem pazarolta volna a szavakat. Míg magának az ivó zenét, szórakozást és rumot jelent, nekem kötekedő, szeszvedelő disznókat, akik közül a szerencsésebbek talán az Anna Királynőn szolgálhatnak. Tudja nálunk nem csak az ital és az élelem fogy, de a legénység is. Másrészről, míg maga a bordélyházban, két comb közt örömét leli, én forró fürdőt veszek, és hasznos pletykákat zsebelek be. - eresztettem meg én is egy halovány, ám annál többet mondó mosolyt, majd lassan visszapillantottam a legénységre jobb vállam felett, egyenesen a kormányos mester szemébe, kinek óvó tekintete sosem lankad irányomba. Alig észrevehető biccentéssel adtam tudtára, hogy ura vagyok a helyzetnek, nem szükséges közbeavatkoznia, habár apám utasítását ezzel igencsak semmibe veszi.
Mendez által említett ladikra emeltem tekintetem, majd vissza a férfira, farkasszemet nézve vele. Arcának minden rezdülése, s öntelt vigyora egyre kiismerhetőbbé, bár egy mondás szerint elég megismerned egyetlen férfit és ismered mindet.
- Valóban. Ennek fényében már az árbocon kéne csüngnie a kihajózásra várva, nemde?! - nem vártam választ, csupán megadtam a duett rám eső szólamát, ahogyan az megkövetelte. Arcomról hamar lehervadt fölényes mosolyom mondandója végére, s csak egyetlen szó hagyta el ajkaimat.
- Desgraciado (nyomorult)! - sziszegtem felé, s akarva akaratlanul, ám annál ösztönösebben lendült felé kezem, hogy elégtételt vegyek, amiért nőiességem cáfolta. Egy spanyol nő megtestesít mindent, ami vágy, szenvedély, érzelem, indulat, szeszély és örökös sértettség, hiába rejti azt lepel. Haragomat csillapította volna tenyerem lenyomata érdes arcán, s csak remélni mertem, hogy gyorsabb voltam, mint az ő reflexszerű védekezése, ha rendelkezik egyáltalán olyannal. Nagy sötét tekintetem, összeszűkült, s az a híres neves büszkeség, amit már oly sokat emlegettem gondosan ápolta a parázsló tüzet bennem.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég



Anonymous

Kikötő               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Kikötő               Empty2014-10-22, 20:22

Enyhén felvontam a szemöldökömet a csípős válasz hallatán, de nem zökkentett ki a nyugalmamból. Végül is mire számítottál Esteban? A karib tenger három leghírhedettebb kalózhajójának egyikén szolgáló tiszt majd valami jól nevelt zárdaszűz lesz? - korholtam magamat gondolatban. Félmosollyal és enyhén félrebillent fejjel néztem a nő szemébe, majd kesztyűs kezemet megemelve a bal hüvelykemmel a hajó felé böktem, amiről leszállt:
- Az ott az Anna királynő bosszúja. A kapitánya az az Edward "Feketeszakáll" Teach, akiről több pletyka kering a karib tenger összes kikötői csapszékében, mint Cartaghena kormányzójának erkölcseiről házastársi hűség és megvesztegethetetlenség terén, pedig az nem csekélység - kezdtem felvilágosítani. - Minden matróz, kalóz, meg elázott kocsmai söpredék tudja, hogy Feketeszakáll szerelmese a nagy víznek, csak akkor vet horgonyt hosszabb időre, ha a készletei fogyása ellehetetlenít minden más eshetőséget. Nem mellesleg a maga mögött álló hajóstiszt tíz perce üvöltözik a kikötői daru használatáért a horgonymesterrel. Vagyis a készletei kimerültek. Olyan tengerészt még nem hordott hátán az atlanti óceán, aki szárazföldet érezve a talpa alatt ne társaságba akarna menni, bárhová csak más arcokat is lásson, mint akikkel vagy egy hónapra össze volt zárva. A tengerészt, ha férfi, ha nő, eddigi tapasztalataim szerint, pedig egy pár éve hajózok már, ugyanúgy megreszketi a hajnali hideg és éppúgy ázik át a monszun esőben a csizmája. Vagyis a felmelegítő rumot mindegyik szereti. Így igen, bátorkodtam feltételezni, hogy szeretne egy italt meginni - biccentettem farkasvigyorral. Mintha egy zöldfülűnek kéne magyaráznom esküszöm.
Újabb csípős megjegyzés követte az előzőt, mire már az összes fogam is elővillant jókedvemben. Az Adventure felé böktem, ami ugyan eltörpült az Anna királynő bosszúja mellett, de legalább minimálisan tapasztalt szemnek elárulta a kalózhajót átépítéseinek milyensége és a kevés számú ágyúja, a lehető legtipikusabb kalózhajó volt.
- Az ott az a hajó, amin tisztként szolgálok, azt remélem saját magától is látja Ms Teach, hogy berakodása vége felé jár. Vagyis hamarosan indulni fog - mutattam rá a tényekre. - Büszkén vallhatom, sokfelé járnak olykor már-már túlzó legendák férfierőmről, de tekintve, hogy alig egy órája léptem ki a Mérgezett Alma kapuján, azért ennyire még nem viszketek a harisnyakötők után. Gondolom nem ez lesz az első eset életében, mikor egy éppen induló hajó tengerésze szívesen hallana híreket arról, mi várja a tengeren egy éppen befutott bárka tengerészétől és akár szívesen fizetne is valamit, ha azzal meg tudja olajozni a másik mesélésben kiszáradt torkát. Ha ez megnyugtatja, én még mindig a nőket szeretem - néztem végig finoman fogalmazva is férfias öltözetén - Ms Teach...
Az utolsó szónál engedtem némi spanyolos akcentust csúszni a szavaimba, így hangzásra a neve "Ms Tick"-é torzult ajkaimon. [Szójáték: kb "Kullancs kisasszony"]
Vissza az elejére Go down
Angelica Teach
Elsőtiszt AKB
Elsőtiszt AKB



Angelica Teach

▽ Hozzászólások : 31
▽ Tartózkodási hely : Anna Kiránynő bosszúja
▽ Foglalkozás : Apám lelkének megmentése.
Kikötő               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Kikötő               Empty2014-10-22, 19:30



Esteban & Angelica


Negyvenhat napja, hogy a hajó utoljára kikötött, hiszen amíg a készletek kitartanak, apám nem látja értelmét partra szállni. A tenger szeszélyesebb volt, mint valaha az utóbbi időkben.. így a halászhajók ódzkodtak a nyílt tengertől, ami pedig a kereskedő hajókat illeti, a tomboló viharok áldozatául esett az elrabolni kívánt élelem, rum és fegyver. Apám kívánsága szerint Tortuga volt az úti cél, vagy ahogy azt mindenki emlegeti: a kalózok paradicsoma. A levegőt az olcsó ital – rendszerint rum- és az örömlányok parfümjének kesernyés illata járja át, keveredve az oda tévedő disznók izzadtságával. Egy igényesebb nőnek a gyomra is felfordult volna ettől a helytől, de aki hetekre, vagy ami rosszabb, hónapokra egy átkozott bárkára van zárva a tolvaj bagázzsal, annak meg sem kottyan. Habár a részeg csürhe, és a szintén ittas kéjnők társasága nem túl vonzó számomra, mégis mintha valamiféle vágyódás lapult volna meg mellkasomban. Bár a Királynőn meglátszott a hullámok ostroma, magával ragadta a járókelők tekintetét, miközben tekintélyt parancsolóan siklott be a kikötőbe. Végigsétáltam hát a fedélzeten, végigfuttatva szemeim a fáradtságtól felnyögő matrózokon, majd megálltam a fedélzet közepén. Az árboc óriási fekete vitorlái behúzva álltak, amit még nem is olyan régen a szél tépett vadul és szüntelen. Természetesen én is fáradt voltam, de tartottam magam. Annak ellenére, hogy senki nem vitathatja el tőlem a pozícióm, kétszer olyan talpraesettnek kell lennem, mint a többi matróznak. Apám elvárásai nagy erőfeszítésembe kerülnek, de nem akarok csalódást okozni. A kapitány, mint mindig most is kabinja börtönében pihent, ahogy azt állítani szokta.
-Készen állunk a kipakolásra első tiszt! – szólalt meg mellettem Stede Bonnet rekedtes, mély hangján.  Az ő feladata, hogy feltöltesse a raktárakat, és ügyeljen arra, hogy minden a lehető legnagyobb rendben zajlódjon. Élőholt lévén az ő hűsége is éppoly szilárd a kapitány felé, akár az enyém, így nem kétséges, hogy ellátja a feladatát.
-Kezdjék! – adtam ki a végszót, mire szavam hangos visszhangjára mindenki megmozdult, és megkezdődött az üres zsákok és ládák lehordása.  Elsőként én szálltam partra, s alig tettem meg néhány lépést, utamat állta egy részeg fickó, aki szívélyesen invitált meg ágyába ma éjszakára. Ostoba! Szem forgatva hallgattam, ahogy csűri csavarja a szavakat, már amennyire a nyelve engedte. Nem ez az első alkalom, s nem is a második, hogy ilyen már-már kellemetlennek sem mondható helyzetben találom magam. A temperamentum és még ami lényemet összetartotta útjára akarta indítani a nyomorultat, de ismételten megzavartak. Az illető inkább lépett fel társa megmentésére, mintsem az enyémre, hiszen a fél fogamra sem elég egy ilyen puhány semmirekellő.
Ahogy a felismerés a koponyájába hasított, lesütött szemekkel kérte sűrűn elnézésem, mit válaszra nem méltattam. Felvont szemöldökkel méregettem a másik jöttmentet, aki hamarosan be is mutatkozott. A modora cseppet sem harmonizált külsejével. Első látásra egy akasztani való kalóznak tűnt, mint mindenki ezen a szigeten, fellépése mégis úri vonalakat tükrözött. A természet csalfa összjátéka.
- Miből gondolja, hogy az első, amire szükségem van, az egy pohár ital.. Mr Mendez?! - talán túl nyers voltam, de mentségemül szóljon a vegyes társaság hiánya.
Napok óta nem hagyta el a számat más, csak parancsok, utasítások, szitokszók, és társaik. Megköszörültem torkom, és beletúrtam zilált hajzuhatagomba, hogy egy cseppet összeszedjem magam, s folytattam.
- Igazán lovagias, hogy az imént kisegített, de ha egyazon szándék vezérelte, mint ami a cimboráját is.. a Mérgezett Almában kezesebb társaságra talál. - amit ennyi év alatt megtanultam, hogy minden férfi, két dolgot akarhat egy nőtől Tortugán. Mivel rum láthatóan nincs nálam, nem kérdéses a választás.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég



Anonymous

Kikötő               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Kikötő               Empty2014-10-22, 15:26

A berakodás lassan kész volt az Adventurere, füstölt húsok meg rumos hordók kerültek fel bőséggel. Az emberek nem hoztak valami nagy tempót, de nem is volt kedvem sürgetni őket, így is bőven kész lesznek időre, legtöbbje már a lábát lógatta és a kártyát vagy a kockát dörzsölgette az erszényében. Egy, legfeljebb két éjszakát töltönk Tortugán, aztán kihajózunk újra. Santha Marta környékén felélénkült a kereskedelem, úgy hallani. Textilt és rumot hordanak oda minden mennyiségben Cartaghenából, onnan meg cukor és gyapot áramlik a helytartói városokba. Szépen megszedik magukat az ültetvénytulajdonosok meg a kalmárok, és akkor még nem is szóltam a fekete aranyról, vagyis a rabszolgaszállító hajókról. Na persze ez elvileg a spanyol korona monopóliuma lenne, de ez a koronán kívül nagyjából senkit sem érdekel. Mióta hallottuk a kocsmában, hogy Earl Grogarthy hajója, a Guadalupe alig bírt átvánszorogni a Cat Island környéki viharokon a kapitányunk gyorsan döntött, hogy mi is megsápoljuk a Santha Marta környéki kereskedelmet. Ha olyan vihar tombol északra, akkor még nem erősíthették meg az őrjárataikat a spanyol kormányzatnál, így addig kell odamenni, amíg még könnyen terem számunkra babér. Na persze Lord Backett sem szokta ellenezni, ha képen dörgöljük a hispánokat. Hiába, az angolok túl gyengék felvenni velük a küzdelmet, de félre néznek, ha valaki beleharap a spanyol gazdagságba.
A kikötő zajos volt, zsibongott úgy istenigazán. Na persze nem meglepő, igazi legendának számító hajó futott be az előző órákban. Az Anna királynő bosszúja és hírhedett kapitánya vonzotta a szájtátiakat, mint mindig. Eközben személy szerint érdekes jelenségre figyeltem fel a mólón. Magas, jó alkatú nő pakolgatta egymás mellé igencsak formás lábait, még ha ezeket inkább férfimódra varrott csizmába is bújtatta. A tengeri szél hosszú, barna hajával kelt birokra, az ujjain drága gyűrűkön csillant meg a napfény. Az Adventure egyik nem egészen színjózan matróza még nálam is gyorsabban vette észre, csak felismernie nem sikerült, ahogy elnéztem, mert igen hamar odalépett hozzá:
- Isten hozott kicsi kincsem - vigyorgott rá összes sárgásbarna fogával. Mind a hattal. - Mit szólnál egy meleg ágyhoz ma estére? Csörög ám pár érme még az erszényemben. Tudod, én az Anna királynő bosszújához tartozom és...
Na eddigre sikerült odaérnem melléjük, ahol igyekezvén visszafojtani a röhögésem a tajtrészeg tengeri rablóra mordultam:
- A kapitánya nem akarsz mindjárt lenni? - érdeklődtem erőltetten komoly képpel, hiszen ebbe most nagyon belefutott a koma. - Nem mellesleg szólhattál volna, ha kilépsz és átszegődsz az Anna királynőre O'Hara. Jobb azért ha tudod, a hölgy viszont tényleg azon a bazi nagy teknőn szolgál. Ha jók még az emlékeim, ő az első tisztje...
Az ír tengerész szemei egészen valószínűtlen mértékben kidülledtek és úgy tátogott mint frissen kifogott süllő. Igyekezett rendezni a gondolatait, meg megmaradt kevéske méltóságát.
- Én... én csak... hát én...
- Te csak felvonszolod a beledet az Adventurere és felviszed magaddal az utolsó két hordót is - legyintettem. - Mert ha estig nincs fenn minden, akkor tényleg mehetsz más hajóra. Utána meg valamelyik lány a Mérgezett Almában majd kezeli deréktáji vértolulásod. Na tűnj a szemem elől - biccentettem a fejemmel a mi könnyű, alacsony merülésű szlupunk felé.
- Igen uram... asszonyom... és elnézést és... - habogta a szégyenben maradt kalóz, majd a hallótávolságon belül állók egyöntetű kacagása kíséretében eloldalgott. Én a nőre villantottam egy mosolyt s a kalapomat lengetve igazi úri pávásan meghajtottam magam:
- Elnézést a közjátékért Ms Teach. Esteban Mendez, az Adventure vitorlamestere, szolgálatára - mutatkoztam be. - Kárpótlásul fizethetem az első italát esetleg?
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin



Admin

▽ Hozzászólások : 107
▽ Tartózkodási hely : -
▽ Foglalkozás : -
▽ User : -
Kikötő               Empty
TémanyitásTárgy: Kikötő    Kikötő               Empty2014-05-15, 17:08

***
Vissza az elejére Go down
https://pirate.hungarianforum.com





Kikötő               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő    Kikötő               Empty

Vissza az elejére Go down
 

Kikötő

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Pirates of the Caribbean  :: Why is the rum always gone? :: Archívum-