Hajónapló A legfrissebb hírek, irány a bejegyzések sora vagy a rejtekhely a hajón; mert nincs is jobb, mint a Napló. Kattints a könyvre, hogy megnyithasd.
Siess! Kattints az iránytűre, ami megmutatja a gyors linkeket az összes főbb szakaszait az oldalnak.
A legfrissebb kiegészítések 26/05/2015 - Új kinézettel, megújult formában megnyitottunk ismét!
16/07/2014 - Karaktertörlések
21/05/2014 - Nyitás az új helyen
21/05/2014 - Oldal költözés
17/03/2014 - Új oldal megalapítása link
25/08/2013 - Inaktívak figyelem!
24/07/2013 - Búcsú Lia Parkertől :(
16/07/2013 - Karaktertörlések
02/07/2013 - Inaktívak figyelem!
16/06/2013 - "Harc a szívtelen szívéért" kaland
21/05/2013 - Segítség, Sparrow klónok!
13/05/2013 - Szabályzat bővülés
09/05/2013 - A Karib-tenger kalózai szerepjáték a mai napon hivatalosan is megnyitotta kapuit! Jó szórakozást mindenkinek!
29/04/2013 - Régi oldal megalapítása link
Üdvözlünk minden kalózkodni vágyót a Pirate Of The Caribbean oldalon!
"Hisz nyakas gaz fajtánk bitóra vár, Igyunk hát, pajtás, jo-hó..!"

Global Sitemap Nyitólap Üdv a világunkban!első lépések Hírek, szabályzat, világleírás, csoportleírás, kalóztanács, tulajdonosok és rangok, avatar foglaló helye. karakteralkotás Et-sablon, canon karakterek, keresett karakterek, elkészültem! rész. közösségi térChatszoba, képek, kódkérések, játékok helye. játéktér Rengeteg helyszín, jelen-múlt és alternatív játékok lelőhelye. hirdetések Társoldalaink és saját hirdetésünk helye.. archívum Archivált karakterlapok, elkelt karakterek, és egyébb archiválásra került dolgok helye.
Bezár
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


You have to be lost to guess the location, you can not. Otherwise, everyone would know where it is.
 

Megosztás
 

 Asztalok 2/2

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Angelica Teach
Elsőtiszt AKB
Elsőtiszt AKB



Angelica Teach

▽ Hozzászólások : 31
▽ Tartózkodási hely : Anna Kiránynő bosszúja
▽ Foglalkozás : Apám lelkének megmentése.
Asztalok 2/2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Asztalok 2/2   Asztalok 2/2 Empty2014-10-30, 15:07



Esteban & Angelica


A fiatal fiú példája megdöbbentett, ugyan akkor több vegyes érzést gyújtott bennem. Az ilyen embertelenség, sok kegyetlen kalózon is túltesz, bár nem rövid azoknak listája. Úgy hiszem, megérdemli a sorsát, de nem csak azért mert ilyen zord büntetést rótt a szerencsétlenekre, hanem , mert ezzel egy újabb csapat kalózt sikerült teremteni, akik csalnak, lopnak és fosztogatnak az ártatlanok körében. Titokban szívemen viselem sorsukat, de ennek jeléről egyetlen árulkodó jelet sem adhatok. Ha tudnék segítséget is nyújtanék, ami az én helyzetemben lehetetlen és elfogadhatatlan. Sajnos kevés vagyok egymagam, hogy megváltsam a világot, de legalább apám lelkét megmenthetem.
- Szóval így válnak tisztességes tengerészekből, romlott kalózok. - jegyeztem meg ezt a szomorú tényt, majd számhoz emeltem poharam hogy újabb kortyot igyak belőle.
Tulajdonképpen nem tudott hasznos információval szolgálni, de még annak ellenére is reménykedtem, hogy azt állította nem követi nyomon az ilyesfajta lábra kelt pletykákat. Dehogy alaptalanok a pletykák vagy sem, azt mindenki maga dönti el. Ha ismerné a részleteket, biztosan megemlítette volna a pogány rituálét és annak részleteit, amiről már értesültem ugyan, de sosem árt, ha már szájából is hallja az ember. Nem elég egyszerűen megízlelni a forrás vizét ahhoz, hogy szert tegyünk plusz évekre. Először is ott vannak Ponce de Leon aranykelyhei, egy szirén tündöklő könnycseppje, és a forrás vize. Minden szükséges összetevő a Fehér-fok öböl környékén található, így nem kizárt, hogy a víz is ott van elrejtve a kíváncsi szemek elől. Ennek tudatában nekem is mosoly kúszott ajkaimra ősz hajszálait említve, ami ugyan olyan gyorsan hervadt le és feszült meg állkapcsom Jack nevét hallva.
- Ez a legenda, ahogy maga mondja, rövidesen már nem az élők sorát erősíti, ha így folytatja. Őrült. - feleltem egy kicsivel több indulattal is, mint szerettem volna, majd körülnéztem az ivó visszajáró vendégei között, hátha felbukkan Jack ismerős képe. Talán látni akartam talán nem.. hirtelen nem tudtam, hogy a csalódottság és harag vagy a szeretet megmaradt foszlánya az erősebb.
- Csak vigyázzon señor! A legénységem néhány tagja nem értékeli az ilyen humort. Sőt örömmel kicsipkézné a képét, és nem finomkodna, hogy én tettem. - kuncogtam halkan, felnézve a férfi szemeibe, miközben megfogalmazódott bennem egy újabb észrevétel. - Ha arra várnánk, hogy a legénység kiszórakozz itt magát, akkor sosem indulnánk útnak, nem gondolja?! – vontam fel fél szemöldököm, bár nem vártam választ.
- Egy kubai és egy jamaicai hajó csapott össze, de mire odaértünk már csak a két roncs maradványa és a vitorlák hánykolódtak a vízen. A kubainak bizonyára felrobbant a lőszerraktára, mert csak égő törmelékek maradtak utána.  A túlélők csónakokban indultak a partra. Az egyetlen fenyegetést mostanra talán a háborgó tenger okozza. – reméltem kielégítő választ kapott, amihez persze hozzáfűzni valóm is akadt. - De, ha engem kérdez.. a kubaiak több hajóval térnek majd vissza. Bizonyára utána járnak majd, hogy mi miatt veszett oda a rakománnyal teli hajójuk. - alig fejeztem be monológom, egy részeg alak csapódott az asztalunknak, megkapaszkodva annak lapjába, hiszen már alig állt a lábán. Rám villantotta csábításnak szánt mosolyát, amit egy hangos horkantás kísért. Normális esetben nem abból alakulnak ki a kocsmai verekedések, ha egy férfi ráteszi a kezét a kiszemelt nőre, de ha Feketeszakáll lánya a kiszemelt, akkor baj van. Talán a magamra vett öltözet téveszti meg őket, engem viszont nem tart vissza attól, hogy laposra verjem a képét, ha cicázni mer velem. Nem akartam nagy bajt, így kecsesen felemeltem a poharat, hogy annak tartalmát bűzlő arcába löttyentsem, majd bal lábam az asztalra vetettem, felgyűrve a lábaimat takaró ruhát, s Mendez kezét combomra fektettem, mintha éppen őt szórakoztatnám. A részeg úriember reakciójától függ, az este további alakulása.

JÁTÉK VÉGE!

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég



Anonymous

Asztalok 2/2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Asztalok 2/2   Asztalok 2/2 Empty2014-10-24, 10:30

Félmosollyal az arcomon biccentettem vissza:
- Igen, az egyik eltűnt hajója a franciáknak itt horgonyoz Tortugán - feleltem könnyedén. - A kapitánya ritka egy vadállat volt, úgy hírlik. A fegyelem mindig erős oldala volt a haditengerészeteknek, de ez az alak kicsit túlzásba vitte. Mikor a tíz éves hajósinasuk nem boldogult elsőre a tengerészcsomóval kilencvenet akart ráveretni a kilencfarkú macskával. Előtte egy fickót, aki harminc órányi talpon állás után lett őrségbe rakva és ott elaludt áthúzatott a hajó feneke alatt. Szóval valami megpattant a legénységben. A kapitányt bezárták a kabinjába és idehajóztak, megpróbálkoznak inkább a mi életünkkel, a vadmarhát meg este elárverezik majd. Hívtuk őket, hogy jöjjenek velünk Santa Martha környékére első vadászatukra, az viszonylag nyugodtnak ígérkezik, még nem tudom belemennek-e. A másik hajóról én sem tudok semmit - vontam vállat. - Bár állítólag azóta vagy négyre nőtt a hiányzó rakomány száma. Az éhínség már csak idő kérdése Keysben, kisebb lázongások már így is vannak. Az ágostonos barátok kolostorát már így is kifosztotta a nép, ami nem tud enni adni a gyerekeknek. Jó terep lehet, előbb-utóbb lesz aki vállalja a kockázatot a kolera ellenére is, na akkor a városnak egy időre befellegzik.
A kérdése viszont meglepett, hogy mi az, ami igazán érdekli. Kétkedve ingattam a fejemet:
- Engem elsősorban a pesok és a dukátok érdekelnek senorita, annyira nem figyeltem az ilyesféle legendákra - ismertem el. - Tény, rengeteg a szóbeszéd. Most sokan azt mondják a maracaiboi intézkedések emiatt lehetnek, valahol a környékén lehet a forrás. Ha engem kérdez, ez marhaság. Az új kormányzó csak rendet akar teremteni, megmutatni, hogy erős ember került a székbe. Az régóta lakott vidék, nem maradhatott volna titokban egy ilyen horderejű titok. Ha létezik ez a forrás, akkor szerintem valami lakatlan, vagy annak hitt szigeten van, ami kiesik a fontosabb hajózási útvonalakból. Emlegetik Pelegostot, Isla de Muertát vagy éppen a Fehér-fok öblöt is, meg vagy tucatnyi másik helyet. Mostanában felbukkant Cape Lopez is, azt meg tudom mondani magának senorita Teach: oda a nyakamat teszem rá, hogy nincs. Az volt Roberts kapitány menedéke, oda vonultunk vissza, ha meg kellett javítani a Royal Fortunet. Bejártuk keresztül-kasul az egész helyet. Két forrás is van rajta, mindkettőből ittam ép eleget, mégsem lett kevesebb az ősz hajszálam - mosolyodtam el. - Állítólag szaglászik a kérdésben egy pár ember, ők talán többet tudnak nálam. Emlegetik Jack Sparrowt az ügyben. Nekem jó hírem van mint kalóz, de az a fickó élő legenda, még ha szerintem agyilag nem is tökéletes, de zseniális. Úgy tudom még itt van Tortugán és annyira nem lehet nehéz megtalálni, csak itt marad kiskegyed a kocsmában és előbb-utóbb feltűnik a híre alapján. Nem tudom, esetleg ő jobb hírforrás, mint én - tártam szét a karjaim. - Én is kérdeznék, ha megengedi...
Eddig jutottam, amikor feltűnt az asztalunk mellett a nagydarab, csupa heg hajóstiszt az Anna királynő bosszújáról. Hátradőlve viszonoztam a farkasszemet rezzenéstelenül, ellenben vigyorogva, mint a tejbe tök. Az asztalon álló ónfedeles kupa felé intettem:
- Szívesen meghívnálak egy pofa sörre cimbora, de még a végén a hölgy a térdére fektet és elfenekel akkor valamelyikünket - kuncogtam. - Ha bajod van velem, csak üvölts fel az Adventurere, hogy a vitorlamester bőrét szeretnéd kicakkozni és már megyek is majd, de előre szólok: ez az utolsó esténk Tortugán, szóval gyorsan döntsd el. Addig is... jó munkát - biccentettem felé.
Ahogy otthagyta az asztalunkat a nőre sandítottam:
- Két éjszaka összesen? - kérdeztem. - Rendesen meghajtjátok az embereiteket jó atyáddal... Na persze, ha valami nagy zsákmány miatt siettek, vedd úgy hogy nem szóltam. Szóval, ahogy néztem délkeletről futottatok be, amerre mi is megyünk, ha el akarjuk érni Santa Marthát. Gondolom nem lep meg a kérdés: mi hír onnan? Esetleg hadihajók, amiket kerülgetni kell? - érdeklődtem kíváncsian, elvégre ezek számunkra lényeges információk.
Vissza az elejére Go down
Angelica Teach
Elsőtiszt AKB
Elsőtiszt AKB



Angelica Teach

▽ Hozzászólások : 31
▽ Tartózkodási hely : Anna Kiránynő bosszúja
▽ Foglalkozás : Apám lelkének megmentése.
Asztalok 2/2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Asztalok 2/2   Asztalok 2/2 Empty2014-10-23, 22:00



Esteban & Angelica


Kinőhetetlen szellemessége újfent megmutatkozott, ami a maga módján szórakoztató is. Elvégre hozzá lehet szokni, csupán idők kérdése. Lecsatoltam a derekamat szorító övet és a székem hátának kiálló csücskére, hogy aztán szabadon kertszeszbe fontam lábaim, és jólesően hátra dűlhessek. Az asztalhoz édesgetett nő, úgy dorombolt a mellettem ücsörgő férfi fülébe, mint egy kóbor macska, akit nemrég szedtek fel az út széléről. E mézes-mázos, közönségesség, amit képviselt taszító volt, habár próbáltam nem ítélkezni felette.. hisz az nem az én dolgom.
- Bort. - feleltem röviden, tömören, ám viszonylag barátságosan, mire habozás nélkül libbent a pult mögé, előkapva egy üveggel, másik kezével megragadva egy repedt, ám még egészben lévő poharat, és lerakta elém. Egy gyors mozdulattal kikaptam a dugót az üvegből, és töltöttem a vörös orvosságból a poharamba, majd Mendezhez hasonlóan koccintásra emeltem, mélyen a szemébe nézve, ahogyan azt szokás.
- Egészség! - formálta ajkam a szavakat, de alig lehetett hallani, a ricsaj teljesen elnyomta a hangom. Ittam két kortyot mielőtt a pohár alját az asztal lapjára eresztettem volna, de még akkor sem engedtem el azt.. szokás szerintem játszottam vele, mint gyerek az újonnan kapott játékával. Ide-oda táncoltattam benne a nedűt, bár szemmel nem követtem útját.
A lég kiömlött szesztől és, az ablakon beszűrődő disznók szagától volt terhes. A cefre bukéja sem javított sokat az aromák egyvelegén. Mondhatni rám tőrt az otthon melegének jellegzetes érzete.
- A keysi incidensről mi is értesültünk, s a rászorulók nem kapták meg a franciák ellátmányát, legalább is két hajónyit biztosan nem. - mondtam inkább csalódottan és lehangoltam, mintsem büszkeségtől dagadva. - Én inkább a kikötőben említett Fiatalság forrása iránt érdeklődöm. Úgy tartják, annak aki iszik a forrás vizéből, már nem kell tartani az öreg magányos halálától. Rengeteg szóbeszéd kapott szárnyra ezzel kapcsolatban, miknek több mint fele józan ésszel elképzelhetetlen. Maga mint gondol? Létezik? - minden információmorzsának örülök, ami arra enged következtetni, hogy nem létezik semmiféle varázsvíz, s végre sikerül meggyőznöm apámat is róla. Így talán a jóslatnak sem lehet hitelt adni miszerint Feketeszakáll meghal a fél lábú ember keze által. Minden energiánkat a forrás hajszolása veszi el, s tébolyt is megkörnyékezte már jó pár matrózunkat. De hogyan találjunk meg egy olyan helyet, amiről senki sem tudja, hogy hol van?
Fél szemmel elkaptam, ahogy Anna királynő legénységének java része, beözönlik a szűknek mondható ajtón, a kormányosmester vezetésével, aki megpillantva engem az asztalhoz igyekezett és felém magasodott, ijesztő tekintetét Mendeznek szegezve. A külseje épp olyan rideg volt, mint jelleme. Testét varratok, sebhelyek, s tetoválások borították.
- A hajó két nap múlva elhagyja Tortuga kikötőjét, és maguk már a kocsmában ténferegnek? - vontam fel magas ívben szemöldököm, vetve a kósza pillantást a többi tengeri gazemberre. - Mint tudja a kapitánynak sürgős a dolga. Aligha végeznek a fedélköz megtöltésével, ha itt eszi magukat a fene. - vontam kérdőre fölényesen, kifogását türelmetlenül várva.
- A kapitány parancsa. Szolgálatra kész matrózokra van szükségünk. - morogta megszokott gorombasággal.
- Erre a feladatra tökéletesen elég két, legfeljebb három ember, a többiek lóduljanak vissza, és folytassák a rakodást! - intettem, s a meláknak, aki utolsó pillantását Mendeznek ajándékozta, majd ment a dolgára, ahogyan azt elvártam. Nagyot kortyolva a pohárból, ismét a spanyol férfi felé fordultam, továbbra is a válaszára várva.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég



Anonymous

Asztalok 2/2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Asztalok 2/2   Asztalok 2/2 Empty2014-10-23, 19:20

Önkéntelenül elvigyorodtam a tiszt belépőjén, ahogy ledobta magát egy üresen álló székre az asztalom mellett. Kérdésére egy vonásnyit feljebb húzódott a szemöldököm, miközben elgondolkodást mímelve tettem a mutató ujjam az ajkaimra:
- Lássuk csak lássuk... hol is lehet... hol is... áh igen! - néztem most a szemébe, mintha ebben a pillanatban jöttem volna rá a válaszra. - Minden bizonnyal egy meggyfából készült hektós hordóban van és gyanítom ott is marad, amíg meg nem mondja, mit is inna pontosan senorita... Addig ugyanis elég nehéz kikérni - vontam vállat vidáman, majd egy könnyed mozdulattal odaintettem az egyik cafkát a pult mellől. Ismert már persze, mint a rossz pénzt, ringó csípővel érkezett, a szakmabeliekre jellemző végtelen rutinnal mozgott úgy, hogy minél nagyobbat dobjon a keblein és hogy finoman kivillanjon a szoknya alól a bokája... úgy combközépig. Édesen susogta pálinkán és erős rumon edzett hangon:
- Mit tehetek érted Esteban?
- Hozz a hölgynek a pulttól amit kér szépségem - csaptam kedélyesen a fenekére, ahogy Angelica felé fordult várakozóan a rendelésre. Pár guineit dobtam az asztalra és fölé egy egész ezüstdukátot: - Ez meg a borravaló szöszikém.
- Úriember vagy Esteban, mint mindig - felelte lelkesen csillogó, kapzsi szemekkel, majd eliramodott az italért. Miután kihozta, amit Angelica kért koccintásra emeltem a sörömet:
- Arra, hogy legközelebb esetleg már ne belezzük ki egymást, ha találkozunk - mosolyogtam ez alkalommal teljesen másképp, bántó él nélkül a nőre. - Csirió!
Ittam egy nagyobb kortyot, letöröltem a sörhabot a bajszomról, majd a nőre néztem:
- A Maracaiboi hírekkel van tele az utca most, sok fickó fűbe harapott, még több bokázik kötélvégen - kezdtem bele komolyabban. Ez most fontos, a hírcsere mindig is üzlet volt a kalóznépség között és illett úgy is kezelni. Sokszor az életünk múlhat rajta. - Santa Martha környékén fellendült a kereskedelem, de mivel északra randa viharok vannak, még nem érkeztek meg a konvojkísérő hajói a spanyoloknak. A kapitányom úgy döntött, hogy az Adventure arra próbálkozik, ezért is a sietős indulás, az előtt akarjuk lefölözni a part menti kereskedelmet, mielőtt komolyabb kockázatot jelent. Állítólag Florida Keysben tombol a kolera. A francia hatóságok tonnaszám küldik arra az ellátmányt a városnak, a helyőrsége minimálisra olvadt, félnek a kórtól. Ez persze a magunkfélére is igaz, nem nagyon merte bevállalni senki a zavarost. Ja igen, emelkedett a fejeteken a vérdíj, Cartaghena kormányzója is beszállt ezer pesoval. Calico Jack úgy tűnik eltűnt a tengeren, senki nem hallott róla vagy két hete. Az Ezüst Flotta Porto Vallentében horgonyoz az utolsó hírek szerint, idén nem állt össze nagyobb kalózcsapat a kifosztására, amúgy is nagyon híres parancsnokot raktak az élére a spanyolok. Szólj ha valami részletesebben érdekel...
Vissza az elejére Go down
Angelica Teach
Elsőtiszt AKB
Elsőtiszt AKB



Angelica Teach

▽ Hozzászólások : 31
▽ Tartózkodási hely : Anna Kiránynő bosszúja
▽ Foglalkozás : Apám lelkének megmentése.
Asztalok 2/2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Asztalok 2/2   Asztalok 2/2 Empty2014-10-23, 18:58



Esteban & Angelica


Kitártam a bordély tölgyfaajtaját, s megcsapta fülem a kéjhajhász gazemberek babusgató hangja, a lányok viháncoló ellenkezése, és a nagyságos asszony eget rengető rikácsolása, akinek rögtön elállt a szava, ahogy meglátott. Elém sietett, faggatózó kérdésekkel, tyúkanyó módjára. Rég óta ismerem ezt a nőszemélyt, akihez bizalmasabb kapcsolat fűz, megutáltatva magam ezzel a ház hölgy (?) lakóival.
- Gyere csak beljebb, a szobád mindig elő van készítve, pontosan az ilyen váratlan látogatások miatt. - habár nem tudom vele megértetni, hogy nem szándékozom csatlakozni az örömlányok népes csapatához, megkapok mindent, amire szükségem lehet, akár a többi lány. Bevonultam a szobába, magamra csukva annak ajtaját, és ledobtam koszos ruháimat, majd megmártóztam a fából faragott kád forró vízében, megszabadulva minden terhemtől. Az ágyon már elő volt készítve egy ideiglenes viselet, amit elborzadva néztem még percekig, mielőtt magamra öltöttem volna. Egyszerű tört fehér vászon volt, amit hálóingként használnak az itteniek. Zárdában töltött éveimre emlékeztetett, persze a ruha alja ott a földet verdeste és nem a vádlimat. Így azért mégsem jelenhetek meg az ivóban. El sem jutnék odáig ilyen öltözettel. Kinyitottam a szintén tölgyből készült kis szekrényt hátha találok valami használhatót. Egy poros, térd alá érő csizma és egy bőrmellény árválkodott, ott, ami még magamra kaptam, s már nem hiányzott más, mint derekamról a kardom és lőfegyverem.
Hosszan elnyújtott léptekkel indultam meg a Macska felé, ahonnan már messziről hallatszott a muzsika és zsibongó csürhe. Út közben többen leszólítottak, így megszaporáztam lépteim, és belibbentem a kocsma bejáratán. Fürkésző tekintettel néztem jobbra-balra, s nem is kellett sok idő ahhoz, hogy megakadjon a szemem a keresetten. Kérdés nélkül foglaltam helyet mellette megbújva az egyik dísznövény árnyékában. Nem attól féltem, hogy az embereim itt találnak, hanem, hogy aa lerészegedettek találnak rám, s akkor elkerülhetetlen a baj.
- Nos? Hol az italom? - vetettem oda félvállról, miközben a mulatozó népen pihentettem szemeim.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég



Anonymous

Asztalok 2/2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Asztalok 2/2   Asztalok 2/2 Empty2014-10-23, 18:26


Miután a gyors kis csevej lezajlott köztem és az Anna királynő első tisztje között a korábbi várakozásokkal ellentétben nem a temetőbe vezetett egyikünk útja sem, hanem egy valamivel földibb örömöket gyűjtő helyre, Tortuga egyik hírhedett kocsmájába. Na persze előbb volt egy utam a kabinomba a ládámhoz, elvégre ideje volt inget cserélnem, lévén az elsőt... khmm... éghajlathoz illően szellőssé igazította Ms Teach, úgyhogy lendületesen bele is vágtam a tengerbe. Meg ha már ott voltam, akkor frissen be is viaszkoltam a bajszomat, hogy formája szerint álljon továbbra is, de még így is előbb érkeztem valamivel a lánynál, ami csak azt jelenthette: ő is alakít a megjelenésén. Esetleg, hogy még valaki belekötött, de mivel idefelé nem láttam nagyobb tüzeket és nem hallottam ágyúdörgést sem, ami az amazonhercegnő haragját azt hiszem elkísérné, így az előbbi megállapításra jutottam. Kerestem egy szimpatikus és rövid úton üressé tett asztalt, miután az annál alvó tajtrészeg fickót kivágtam az udvarra. Társai hamar felmérték, hogy mi vagyunk többen, így nem szóltak bele. Lezökkentem hát a megüresedett helyre és Angelicára várva feldobtam a lábaim az asztalra kezemben egy jó korsó sörrel. Na persze nagyjából úgy vizezi a kocsmáros, hogy nem muslicák, hanem sirályok repkednek felette, de nem nagyon érdekelt, a melegben bizony jól esett. Kértem egy tányérra való levest is, állítólag macskacápa. Az eleje az mondjuk biztos. Igen. A macskával bezárólag. Némileg éhes is voltam, meg nem akartam kiégetni a gyomromat az est további részében a sánta macska hírhedett grogjával éhgyomorra. Magamhoz intettem az Adventure tüzérét:
- Hé Francia!
- Mond, mi kéne Esteban? - érdeklődött a hozzám hasonlóan piperkőc, de velem ellentétben a szivárvány összes színében pompázó, parókát is viselő férfiú.
- Én itt elvileg nem sokára hölgytársaságban leszek. Ami azt illeti a csóktól a kalózpárbajig bezárólag akármi kisülhet belőle, de a kapitány szigorú parancsa: nincs zavargás, nincs balhé. Mond meg a fiúknak, ha kérhetem.
- Meglesz - bólintott vigyorogva, majd az ajtó felé fordult a tekintete: - Ahogy ismerlek te kurafi, megjött a nőd... - kuncogott, majd elindult a legénységünk itt italozó része felé, már előre is rendet csapni. Én meg kíváncsian fordultam az ajtó felé, hogy a kupámat megemelve jelezzem merre keressen, sőt, még a lábaim is levettem az asztallapról.
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin



Admin

▽ Hozzászólások : 107
▽ Tartózkodási hely : -
▽ Foglalkozás : -
▽ User : -
Asztalok 2/2 Empty
TémanyitásTárgy: Asztalok 2/2   Asztalok 2/2 Empty2014-10-23, 16:01

***
Vissza az elejére Go down
https://pirate.hungarianforum.com





Asztalok 2/2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Asztalok 2/2   Asztalok 2/2 Empty

Vissza az elejére Go down
 

Asztalok 2/2

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Asztalok 1/2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Pirates of the Caribbean  :: Why is the rum always gone? :: Archívum-